РЕСТАВРАЦІЯ ЗУБІВ
РЕСТАВРАЦІЯ ЗУБІВ
Реставрація зубів - комплекс стоматологічних методик щодо своєчасного, безболісного і професійного усунення причини болю та повного відновлення зуба. Сучасна стоматологія - комплексне лікування карієсу, кореневих каналів, пульпіту, періодонтиту. Ми підберемо індивідуальну методику лікування, а також допоможемо налагодити систему щоденного догляду за ротовою порожниною.
Карієс
Карієс – поширене захворювання, що виникає через вплив кислот в ротовій порожнині. У нальоті, який утворюється на зубах, міститься величезна кількість мікробів, що розчиняють мінеральну структуру зуба. Спочатку карієс пошкоджує зубну емаль, потім проникає в тверду тканину (дентин), також можливе ураження кореневих каналів і пульпи. Щоб уникнути ускладнень, рекомендується своєчасно звернутися до стоматолога.

Потемніння емалі, наявність шорсткості на зубі – перші ознаки розвитку карієсу. Хвороблива реакція на холодну, гарячу, кислу і солодку їжу, неприємний запах із рота також є симптомами захворювання.

Неправильний догляд за ротовою порожниною, недостатнє слиновиділення, часте вживання солодкого – основні причини виникнення карієсу. При перших ознаках захворювання необхідно звернутися за лікуванням в стоматологічну клініку, підібрати пасти з високим вмістом фтору і кальцію, мінімізувати вживання солодкого.

Найчастіше карієс розвивається із-за нальоту, який утворюється там, де його важко дістати зубною щіткою: між зубами, біля коренів, в зубних канавках. Ранню діагностику карієсу допоможуть провести рентгенівські знімки. Стоматолог оцінить загальну картину і підбере відповідний метод лікування. На ранніх етапах досить одного відвідування, при глибокому лікуванні карієсу може знадобитися два-три візити до лікаря.

При необхідності лікар знеболить уражену ділянку, проведе медикаментозну і механічну обробку, потім установить захисну підкладку та проведе пломбування. Правильний догляд за порожниною рота, відвідування стоматолога мінімум два рази на рік – найкраща профілактика виникнення карієсу та інших захворювань.
Пульпіт
Пульпіт – поширене захворювання, з яким стикаються стоматологи. Що ж це таке? Пульпа – м'яка тканина в порожнині зуба. Запалення пульпи – пульпіт (звичне – запалення нерва). Причиною виникнення захворювання може стати карієс, тріщини і травми зуба, що викликають запальні процеси. Щоб уникнути ускладнень, необхідно вчасно відвідати стоматолога.

Пульпіт буває гострий або хронічний. У першому випадку пацієнт відчуває різкий біль, який посилюється при натисканні на зуб і в нічний час. У перші два-три дні біль віддає в одну точку, після цього наступає інша фаза гострого пульпіту, коли больове відчуття посилюється і віддає у виски, різні ділянки щелепи, вилиці (цей етап може затягнутися до двох тижнів, після чого переходить в хронічну форму) .

Хронічний пульпіт – тривалий запальний процес, який може тривати від 2-4 тижнів до декількох років. Больові відчуття притупляються, уражена ділянка може кровоточити, з'являється неприємний запах із рота. У запущеному випадку пульпіт може перерости в періодонтит.

Методи лікування визначає лікар, враховуючи індивідуальні особливості організму пацієнта і стадії запального процесу.

Основні етапи лікування (різняться для кожного окремого випадку):

– знеболювання;

– процедура по усуненню ураженої ділянки;

– видалення пульпи;

– вимірювання і обробка каналів, зуба;

– пломбування. Для своєчасного лікування пульпіту не відкладайте візит до стоматолога.

Петріодентрит
Наші зуби піддаються як зовнішнім, так і внутрішнім пошкодженням. Запалення кореневої частини зуба та прилеглих до нього тканин – періодонтит. Таке захворювання поширене в стоматологічній практиці і є наслідком запущеного карієсу, несвоєчасного та / або неправильного лікування. Пульпіт (в народі – запалення нерва) може перейти в періодонтит при ускладненні або неправильному лікуванні.

Запалення м'яких тканин виникає через різні інфекційні захворювання, травми щелепи і зубів. Щоб вилікувати періодонтит важливо своєчасно діагностувати проблему, перебороти свій страх і звернутися за допомогою до стоматолога. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, то існує велика ймовірність втратити зуб.

Періодонтит може протікати в гострій та хронічній формі. У першому випадку пацієнт відчуває сильний пульсуючий біль, набряк в області ясен і щоки, підвищується температура тіла, відчувається рухливість зуба.

При хронічному періодонтиті зуб зовні, як правило, не має видимих пошкоджень. Основні симптоми: під час жування болять зуби, ниючий біль ясен в нічний період.

Залежно від форми періодонтиту відрізняються і методи лікування. Спочатку стоматолог проводить повну очистку кореневих каналів від залишків запаленої пульпи та гною (в запущених випадках). Уражене місце обробляється антисептичними препаратами, щоб уникнути подальшого зростання бактерій. Після повного загоєння фахівець проводить повторний огляд каналів, пломбує зуб.

Профілактика періодонтиту:

  • правильний догляд за порожниною рота;
  • систематичне відвідування стоматолога;
  • збалансований раціон харчування.
Важливо своєчасно звернутися за професійною допомогою в клініку.

Лікування кореневих каналів
Лікування кореневих каналів необхідне у випадках пошкодження зуба, запущеній формі карієсу, пульпіті. Наші зуби анатомічно складаються з коронки (видима частина, знаходиться над яснами) і кореня (не видно неозброєним оком, в товщі кістки щелепи). Кожен зуб має вузькі канали, які виходять від кореня до пульпарної камери (знаходиться в центрі зуба). Карієс, травми зуба, неправильне і / або несвоєчасне лікування сприяють проникненню бактерій в пульпу, що є причиною виникнення запальних процесів кореневих каналів.

Гострий або ниючий біль, припухлість ясен, підвищена чутливість, зміна кольору ясен біля ураженого зуба – основні сигнали для того, щоб звернутися за допомогою в стоматологічну клініку.

Після діагностики лікар оцінює загальну картину і визначає метод лікування. Спочатку зуб знеболюється, розкривається пульпарна камера через коронку, щоб отримати доступ до запаленого нерву. Після цього видаляється запалена тканина, а сам канал прочищається і промивається з використанням інструментів. Канали пломбуються спеціальним стійким матеріалом (гутаперча), не допускається наявності пустот. Після цього здійснюється пломбування самої коронки. Не потрібно боятися стоматолога і відкладати похід в клініку. Застосування сучасних знеболювальних препаратів робить процес лікування кореневих каналів абсолютно комфортним і безболісним.

ЦІНА