Імплантація
Імплантація
Імплантація - це вживлення гвинтового імпланта на місце втраченого зуба без обточування сусідніх зубів. Показанням до імплантації є втрата кількох і навіть одного зуба. Імпланти характеризуються довговічністю, не потребують спеціального догляду, не відрізняються від ваших рідних зубів. Процедура з імплантації безболісна.
Розщеплення кісткового гребеня
Розщеплення кісткового гребеня – нарощування об'єму кісткової тканини щелепи. Стоматологічна операція проводиться, коли його товщина не перевищує 4 мм. Альвеолярний відросток – частина щелепи, на яку стоматолог буде встановлювати імплант або протез. Під час процедури здійснюється розпил відростка на два рівних фрагменти, потім всі порожнечі ретельно заповнюються трансплантатом або штучним матеріалом.

Основні показання до проведення операції з розщеплення кісткового гребеня:

– стоншений альвеолярний відросток;

– неправильна форма щелепи (від природи, після травм);

– недостатній об'єм кісткової тканини.

Перший етап імплантації полягає в тому, щоб всі частини розщепленого гребеня міцно зрослися між собою (3-5 місяців). Тільки після повного зрощення стоматолог переходить до наступного етапу – встановлення імпланта.

Під час післяопераційного періоду рекомендується дотримуватися ретельної гігієни ротової порожнини, намагатися не вживати тверду їжу, відмовитися від згубних звичок.

Протипоказання до проведення операції:

– порушення згортання крові;

– онкологічні захворювання;

– вагітність і період лактації;

– гострі запальні процеси в організмі;

– ширина альвеолярного відростка становить менше 2 мм в ширину і менше 10 мм у висоту. У нашій клініці можуть провести негайну операцію з розщеплення гребеня і встановлення імплантату або дочекатися повного загоєння прооперованої ділянки. Лікар підбирає методику для кожного індивідуального випадку.
Аугментація
Перед імплантацією проводиться оцінка якості та кількості кісткової тканини для визначення методу проведення процедури. Приблизно через два-три місяці після видалення зуба починається процес атрофії – втрати кісткової маси. Це призводить до зменшення висоти і ширини щелепи. Аугментація – нарощування кісткової маси шляхом хірургічного втручання.

Показанням до проведення даного методу лікування є недостатня кількість кісткової маси для подальшого встановлення імпланта. Під час процедури застосовується місцева анестезія.

У нашій клініці фахівці підберуть раціональний спосіб аугментації.

Оптимальним варіантом, як правило, є аутотрансплантація. Головна перевага використання власної кістки пацієнта – швидке приживлення за рахунок «рідної» кісткової тканини. Для відновлення втраченого об'єму кістки можна використовувати вирости на щелепах, ділянки твердого піднебіння, в окремих випадках допускається застосування ребра або клубової кістки. Існує безліч різних методів проведення аугментації. В якості матеріалу для нарощування кісткової маси також може використовуватися кісткова тканина тваринного походження або іншої людини, штучно отримані матеріали. Після ретельної діагностики фахівець підбирає методику для кожного індивідуального випадку.
Синус-ліфтинг
Показанням до проведення імплантації є втрата одного або декількох зубів. Після видалення зуба (при його тривалій відсутності) в області гайморових пазух відбувається атрофія кісткових тканин (товщина значно зменшується). Для збільшення кількості кісткової тканини з наступною імплантацією проводиться синус-ліфтинг. Головне завдання стоматологічної операції полягає в нарощуванні кісткової тканини, яка послужить фундаментом для імплантату.

Показання для проведення синус-ліфтингу:

– тривала відсутність зуба;

– запальні процеси;

– висота кісткової тканини менше 6-8 мм;

– використання знімних зубних протезів протягом тривалого періоду.

Суть операції полягає в тому, що стоматолог за допомогою інструменту піднімає частину оболонки гайморової пазухи (називається «дно»), в простір, що утворився вводиться кістковий матеріал для відшкодування нестачі кісткової тканини.

Процедура синус-ліфтингу буває закритою та відкритою (залежить від об'єму кісткового матеріалу, якого не вистачає). Проведення закритої пластики можливе за умови, що висота кістки становить не менше 5 міліметрів. Процедура не вимагає додаткових розрізів і є менш травматичною (в порівнянні з відкритою). Відкрита операція проводиться при висоті кістки менше 5 мм, повний реабілітаційний період після завершення хірургічного втручання триває до 6-9 місяців.

Протипоказання до проведення синус-ліфтингу:

– порушення згортання крові;

– онкологічні захворювання;

– серцева недостатність.

Необхідно утриматися від куріння і вживання алкоголю мінімум за тиждень до і після кісткової пластики.

Після проведення процедури важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.
ЦІНА